Doświadczony psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, Katowice, Kochanowskiego 10/4. Agnieszka Glica, Kamila Dercz

Jako psychoterapeuci stawiamy na indywidualne podejście, wysokie standardy etyczne i profesjonalizm. Wspieramy w rozwoju osoby zgłaszające się do nas po pomoc. Regularnie superwizujemy naszą pracę psychoterapeutyczną oraz szkolimy się u najwybitniejszych autorytetów z kraju i zagranicy. Tworzymy zespół oparty na zaufaniu. Kieruje nami idea współpracy ze specjalistami, którzy są uważni na pacjentów oraz gotowi na integracje różnych podejść. Zgodnie z nurtem psychoterapii Gestalt, człowiek jest całością, nie można osobno leczyć ciała i osobno psychiki. Ciało i psychika wzajemnie na siebie oddziaływają.

doświadczony psycholog psychoterapeuta Kamila Dercz

Kamila Dercz

Jestem psychologiem, seksuologiem, psychoterapeutą, trenerem grupowym i pedagogiem. Pracuję z klientami indywidualnymi oraz grupami ponad 15 lat. Mam doświadczenie kliniczne dzięki pracy na stanowisku psychologa Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie. Aktualnie w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej w SK ŚUM w Zabrzu. Ukończyłam 4-letnie całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii w nurcie Gestalt oraz 2-letnie szkolenie z psychotraumatologii. Ukończyłam całościowy certyfikowany kurs Terapii Dialektyczno – Behawioralnej (DBT). Uczestniczę w szkoleniu RoDBT dla osób nadkontrolujacych. Aktualnie poszerzam umiejętności podczas kursu doskonalącego z Terapii rodzin i par w nurcie systemowym. Najczęściej pracuję z ludźmi dorosłymi w kryzysie, przeżywającymi stratę, żałobę, cierpiącymi z powodu depresji, stanów lękowych, borykającymi się z trudnościami w relacjach rodzinnych, zawodowych, partnerskich. Przyjmuję w gabinetach w Katowicach oraz Częstochowie / Blachowni. Jestem również nauczycielem akademickim AG w Katowicach oraz AH w Sosnowcu. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Agnieszka Glica

Pracuję w zawodzie psychoterapeuty od 18 lat. Od 2007 r. posiadam certyfikat psychoterapeuty, w 2018 r. ukończyłam szkołę superwizorów. Moja praktyka zawodowa to tysiące godzin pracy indywidualnej i grupowej w gabinecie psychoterapeutycznym. Towarzyszę klientom w ich cierpieniu i radości, mając zawsze w pamięci, że zdecydowali się na psychoterapię mając nadzieję na zmianę. Towarzyszę parom w poszukiwaniu wyjścia z kryzysu   Osoby zgłaszające się do mnie poszukują ulgi w cierpieniu, potrzebują poradzić sobie ze stratami, żalem i traumami przeszłości, jak również pragną miłości i dobrych relacji. Motywacji do psychoterapii jest wiele, jednak najczęściej słyszę od klientów, że chcą doświadczać życia jak najpełniej – żyjąc i kochając „tu i teraz”, nie odkładając nic na później.
Problemy, z którymi klienci przychodzą, inspirują mnie do pogłębiania kolejnych tematów m.in. zagadnień z zakresu:

  • psychosomatyki i wpływu psychiki na życie seksualne pary i niepłodność. Płodność to bowiem nie tylko temat medyczny, wiąże się z dojrzałością emocjonalną, z akceptacją siebie i swojego ciała. Jestem przekonana, że psychika i ciało wzajemnie na siebie wpływają.
  • seksualności zgodnej z modelem ‘‘Good-Enough Sex’’ w codzienności, z jej obowiązkami, stresami i konfliktami, która jednak daje możliwość bliskości i intymności. Przy równoczesnej znajomości i akceptacji ciała.
  • kryzysów na kolejnych etapach rozwoju związku.

Co oferuję:
Prowadzę psychoterapię indywidualną, grupową oraz psychoterapię par. Wspieram w leczeniu kobiety i mężczyzn borykających się z problemem niepłodności. Superwizuję psychoterapeutów oraz zespoły pracownicze.

Swoją pracę superwizuję u superwizorów PTP (Polskie Towarzystwo Psychologiczne), ITG-PSPP i PTS (Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego).

Psychoterapeuta Małgorzata Perlak ja.info.pl

Małgorzata Perlak

Jestem psychologiem, psychoterapeutą i trenerem grupowym. Pracuję w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jestem wykładowcą akademickim oraz trenerem symulacji medycznej. Prowadzę także zajęcia na kursach podyplomowych dla personelu medycznego.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z dziećmi i dorosłymi w placówkach terapeutycznych i socjoterapeutycznych: m.in. w Fundacji Gniazdo w Katowicach, Ośrodku Wsparcia dla Kobiet w Zabrzu (psychoterapia integrująca oraz praca indywidualną), OPS w Skoczowie (konsultacje psychologiczne oraz psychoterapia), Poradni dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Syntonia (warsztaty dla młodzieży oraz osób dorosłych w obszarze rozwoju kompetencji psychospołecznych). Pracuję z osobami dorosłymi doświadczającymi przeciążenia stresem zawodowym, depresji, stanów lękowych bądź zmian życiowych, z którymi sobie nie radzą. Terapia obejmuje osoby będące w głębokim kryzysie związanym z aktualnymi trudnościami życiowymi (żałoba, utrata bliskiej relacji, problemy zdrowotne).
Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe. Jestem absolwentką specjalistycznego szkolenia, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne z Podstaw Psychoterapii Psychodynamicznej oraz 2-letniej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyłam Szkołę Trenerów „Metrum” w Katowicach, rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyłam Studium Interwencji Kryzysowej oraz szkolenie “Racjonalna Terapia Zachowania”- kurs zaawansowany.
Obecnie rozpoczęłam specjalizację z psychologii klinicznej w Szpitalu Klinicznym ŚUM w Zabrzu. Swoją pracę poddaję superwizji.

Cennik

 

Psychoterapia indywidualna:

Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji: 160 zł / 50 minut
Psycholog kliniczny w trakcie specjalizacji / psychoterapeuta w trakcie certyfikacji: 180 zł / 50 minut
Psychoterapeuta / superwizor: 220 zł / 50 minut

Superwizja:

Superwizja indywidualna: 300 zł / 60 minut
Superwizja grupowa: od 270 zł / 45-60 minut (w zależności od ilości osób w grupie i czasu trwania)

Konsultacje seksuologiczne:

Seksuolog / psycholog/ psychoterapeuta: 180-200 zł

Psychoterapia pary i grupowa:

Psychoterapia pary: 260 zł / 60 minut
Psychoterapia rodzinna: od 300 zł / 60 minut
Psychoterapia grupowa: 150 zł / 2h sesja od osoby

 

Rozważasz jakie formy psychoterapii są najlepsze dla Ciebie?

 

Możesz zadzwonić do godz. 21.00

Telefony: 609 535 061, 661 938 991, 505 312 478 

Poproś o umówienie wizyty z pomocą formularza

Informacje dodatkowe i zasady przetwarzania danych osobowych oraz plików cookies znajdują się na podstronie o RODO

Opinia uczestnika
Data
Treść opinii
Polecam. Trudno wśród wielu osób, które zajmują się psychoterapią, znaleźć właściwego przewodnika. Oczywiście to moja własna praca i moje osobiste komplikacje. Nikt za mnie ich nie rozwiąże ale bez pomocy kompetentnej osoby rozwiązanie w ogóle nie byłoby w moim zasięgu.
Ocena
51star1star1star1star1star