Ja.info.pl – Psychoterapia indywidualna w Katowicach. Doświadczony, certyfikowany psychoterapeuta z 10-letnim stażem, psycholog psychoterapeuta. Katowice ul. Kochanowskiego 10. Parking, centrum, łatwy dojazd, dogodne godziny

 

Psychoterapia indywidualna bo moje życie jest moje…

W kółko powtarzasz te same błędy, czujesz się źle, jesteś w kryzysie po rozstaniu lub stracie bliskiej osoby. Podejrzewasz u siebie depresję lub zmagasz się z chorobą przewlekłą. Chcesz to zmienić! Rozwiązaniem dla Ciebie może być psychoterapia indywidualna. Jest ona odkrywaniem siebie i własnych zasobów, korektą kłopotliwych nawyków i poznaniem własnych ograniczeń, po to aby Twoje życie było satysfakcjonujące. 

Zapraszamy na spotkanie. Umów się telefonicznie na konsultacje. Sprawdź czy któryś z naszych specjalistów będzie właściwą dla Ciebie osobą do wspólnej pracy nad Twoją zmianą.

Stałe terminy spotkań w procesie psychoterapii indywidualnej są ustalane po pierwszej sesji. Pracujemy od poniedziałku do piątku.

Rozważasz inne formy?

Jest w czym wybierać. Spotkanie albo kontakt pozwoli znaleźć Ci najtrafniejsze sposoby.


Zadzwoń teraz

• tel. 661 938 991

• tel. 609 535 061

lub poproś o kontakt z pomocą formularza

Są sytuacje, kiedy psychoterapia indywidualna twarzą w twarz nie może się odbyć. Pracujemy zdalnie, jeśli nie możesz nas odwiedzić, jesteś np. za granicą.

Psychoterapia indywidualna online

Od ubiegłego roku dla osób przebywających za granicą, a chcących podjąć psychoterapię w ojczystym języku, uruchomiliśmy terapię przez Internet przez komunikatory Skype (domyślny w Windows) lub Facetime (podstawowy komunikator Apple w iPhone, iPad, iMac, MacBook). Dokładamy wszelkich starań, aby spotkania te odbywały się w warunkach gabinetowych z zachowaniem standardów etycznych psychoterapii. Terapia przez Internet to rozwiązanie również dla osób, które mieszkają w kraju ale w miejscu, w którym trudno o pomoc psychologiczną.

Dla kogo jest przeznaczona terapia online?

Dla osób, które nie mają możliwości skorzystać z psychoterapii stacjonarnie w miejscu swojego zamieszkania, ze względu na:

 • odległość,
 • ograniczenia życiowe tj. nieznajomość języka kraju w którym przebywają,
 • brak specjalistów z zakresu psychoterapii w najbliższej okolicy,

Jak pracujemy w kontakcie online podczas psychoterapii indywidualnej?

Najchętniej za pośrednictwem komunikatorów typu Skype lub FaceTime.

Co warto wiedzieć zanim umówisz się z psychoterapeutą na kontakt  online?

 • Na czas konsultacji online znajdź miejsce, w którym nikt z domowników nie będzie Ci przeszkadzał.
 • Ustaw tak kamerę, aby była dobrze widoczna twoja twarz i gestykulacja rąk.
 • Kiedy będziesz gotowy na rozmowę – zadzwoń. Psychoterapeuta będzie czekać na twój „telefon” o ustalonej godzinie – to ty inicjujesz rozmowę. Tak jak w gabinecie – terapeuta czeka na przyjście klienta.

Zasady kontaktu online

Tak jak w gabinecie pierwsze 3 sesje to konsultacje. Podczas nich omówione są podstawowe założenia kontaktu online i psychoterapii, przeprowadzony jest wywiad oraz określony zostaje:

 • cel psychoterapii lub konsultacji,
 • czas trwania sesji (sesja może trwać 50 minut lub 1,5 godziny),
 • ustalona zostaje częstotliwość sesji, stała godzina i dzień tygodnia,
 • jeśli osoba decyduje się na psychoterapie krótkoterminową określona zostaje liczba spotkań dotycząca danego problemu,
 • zasady kończenia kontaktu online,
 • zasady płatności.

Jak przebiega płatność za psychoterapię online

Za 3 pierwsze sesje/konsultacje online obowiązuje płatność z góry przed każdą sesją. Najpóźniej w dniu sesji pieniądze powinny być zaksięgowane na koncie. Po ustaleniu kontraktu terapeutycznego i podjęciu przez klienta decyzji o psychoterapii, płatność regulowana jest z góry za każdy miesiąc (do pierwszego każdego miesiąca). W nagłych wypadkach dopuszczamy możliwość przełożenia sesji, jeżeli zgłosisz to najpóźniej 48 godzin przed sesją.

 • Sesja odwołana w czasie krótszym niż 48 godzin jest płatna.

Konsultacja to czas, w którym psycholog prowadzący sesję może zorientować się, na ile zgłaszany problem może być rozwiązany w kontakcie online. Dobro pacjenta jest kluczowym celem w psychoterapii. Osobisty kontakt ma bardzo duże znacznie, jest nie do zastąpienia w wielu sytuacjach. Kontakt za pośrednictwem komunikatorów jest kompromisem między tym, co możliwe w danym momencie – gotowość do podjęcia psychoterapii, a tym co ogranicza – np. odległością.

Jeśli masz świadomość swoich trudności emocjonalnych, potrzebujesz zmiany, zachęcamy do kontaktu i podjęcia psychoterapii online.

Na ten moment online pracujemy głównie z osobami przebywającymi za granicą oraz leczącymi niepłodność, a mieszkającymi poza Śląskiem.

Prowadząc konsultacje i psychoterapię online, pracujemy przy zachowaniu standardów i w ten sam sposób, jak w kontakcie bezpośrednim w gabinecie. Rozmowy są objęte tajemnicą zawodową, zachowana jest stałość spotkań. Naszym celem jest zagwarantowanie pacjentom poczucia stałości i bezpieczeństwa.

Rozważasz inne formy?

Jest w czym wybierać. Spotkanie albo kontakt pozwoli znaleźć Ci najtrafniejsze sposoby.


Zadzwoń

• tel. 661 938 991 lub poproś o kontakt z pomocą formular

Opinia uczestnika
Data
Treść opinii
Polecam, profesjonalizm i doświadczenie psychoterapeutyczne z pewnością są podstawą dla udanej terapii. To doświadczenie i uważność przekonały mnie do kontynuowania psychoterapii.
Ocena
51star1star1star1star1star